Okolica

Nowy Targ położony jest a w obszarze uznawanym za jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów Polski. Jest to idealne miejsce dla osób, które chciałby poznać cały region Podhala, doskonała baza wypadowa w Tatry, Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, Masyw Babiej Góry.

W obszarach tych zlokalizowane są 4 parki narodowe (Gorczański, Babiogórski, Pieniński i Tatrzański) oraz rezerwaty przyrody m. in. Bór na Czerwonem, Skałka Rogoźnicka, Przełom Białki.

Nowy Targ to znakomite miejsce widokowe co da się zauważyć już przy wjeździe do miasta. Widać tu, jak na dłoni panoramę Tatr, Gorce, Pieniy i Babią Górę. Przepływający przez miasto Dunajec stwarza możliwości do uprawiania sportów wodnych.

Dogodne położenie "Skalnego Dworku" sprawia, iż możecie Państwo bardzo urozmaicić sobie pobyt. W sezonie zimowym do dyspozycji gości ponad 15 km tras narciarskich (Białka Tatrzańska-20 wyciągów, 5  krzesełkowych, trasy o długości 1400m, 1380m, 850m, 800m i 320m o różnym stopniu trudności. Stacja narciarska Harenda-Zakopane, ośrodki narciarskie w Nowym Targu i okolicy. Całkowitą nowością są nowootwarte "Termy Podhalańskie” 2.5 km od "Skalnego Dworku" z wodami geotermalnymi.

Polecane oferty